Ogród w dużym mieście

By | February 13, 2016

Życie w mieście stwarza szereg trudności, jeśli chcesz mieć ogród. Małe przestrzenie, betonowe płyty i tempo życia powodują, iż ogrodnictwo staje się wyzwaniem. Jednakże posiadanie miejskiego ogrodu jest realne, gdy masz wyraźną wizję tego co chcesz i co trzeba uczynić by spełnić zaplanowany efekt.

Nieraz największym wyzwaniem w stworzeniu miejskiego ogrodu nie są rzeczy, o których mowa była wyżej. Częściej to fantazja utrudnia lokatorom miasta efektywne wykorzystanie przestrzeni miejskiej. W mieście takim jak Poznań można skorzystać z kompetentnych usług projektanta. Projektowanie i zakładanie ogrodów Poznań to coraz mocniej popularna usługa.

W czasie projektowania miejskiego ogrodu trzeba pamiętać o pewnych zasadach. Przy tak małej powierzchni trzeba być roztropnym w najdrobniejszych detalach. Oto kilka pomysłów, które można włączyć do nowoczesnego ogrodu:

1. Skonstruuj prosty szkic Twojego ogrodu. Najlepszym środkiem na opracowanie pomysłu jest zobaczenie układu na papierze. To w dużym stopniu pomoże w wizualizacji kompletnego przedsięwzięcia i pozwala zaplanować wydajnie przestrzeń.

2. Wykonaj złudzenie optyczne. Ażeby z małych powierzchni utworzyć odczucie większych wykorzystaj lustra w swoim współczesnym ogrodzie. Odporne na warunki atmosferyczne lusterka są znakomite do używania na zewnątrz i mogą być ulokowane w nasłonecznionym miejscu, ażeby odbijały światło w ciemniejsze tereny.

3. Używaj ciepłych kolorów.

4.Ukryj nieznośne widoki. Ściany Twojego sąsiada, ruchliwa ulica i inne nieprzyjemne widoki mogą być modernizowane przy użyciu małych kratek. Krata może dodatkowo sprawować rolę zawieszenia dla roślin.

5. Dowiedź się jak najwięcej co się tyczy roślin. Niektóre rośliny rozwijają się po zmieszczeniu ich w pobliżu innych, w czasie kiedy pozostałe potrzebują swojej przestrzeni. Są takie, które ewoluują się w słońcu i takie, które wolą półcień. Wiedząc jak zachowują się rośliny można opracować ich prawidłowe zagospodarowanie.

6. Opracuj strategię. Musisz upewnić się, ze rośliny dostają wystarczającą ilość światła słonecznego w miarę potrzeb – siać trzeba strategicznie. Trzeba wiedzieć, gdzie dokładnie rozmieszczać rośliny celem osiągnięcia integralności w ogrodzie.

7. Użyj donic. Przy tak małej powierzchni ogrodu nie sposób umieścić wszystkich roślin na ziemi. Dzięki donicom podwieszonym nad terenem można na małej przestrzeni umieścić jeszcze więcej roślin.