Projekty dla mniejszych przestrzeni

By | February 13, 2016

Nie jest łatwo odszukać pomysły na zaprojektowanie małego ogrodu. Małe powierzchnie znacząco różnią się od innych konstrukcji ogrodowych. Przestrzeń odgrywa kluczową rolę w planowaniu terenów. Ogród nie powinien wydawać się nadto zatłoczony, ale jednocześnie winien umożliwiać sposobne wypełnienie przestrzeni.

Ponieważ przestrzeń jest ograniczona, korzystając z krzywych linii sprawić można, że teren będzie wyglądał na większy . Krzywe wykonane w sekwencji sieci powodują, iż mała przestrzeń ogrodu wygląda na obszerniejszą. Wszystko co powinno się zrobić to połączyć te krzywe. Można także wykorzystywać krzywe równoległe, pomogą one sprawić uczucie, że przestrzeń grodu jest obszerniejsza niż tak naprawdę.

Aby zjednoczyć trzy regiony sadzenia można użyć błękitnej szałwii. Finalnie kiedy budowa ogrodu zostanie skończona pełen teren można odizolować od głównej ulicy. Do tego celu można użyć wielorakich roślin, poprzez to można wprowadzić do ogrodu ociupinę więcej intymności.

Także tekstury mogą odgrywać dużą rolę w rozszerzeniu wielkości małego ogrodu. Chociaż można wybrać własną strukturę, często stosuje się cegły na patio czy kamienia naturalnego na deptaki, który kontrastuje z otoczeniem w pozostałych terenach.

Co zrobić, gdy ogród napadną chwasty? Ażeby temu zapobiec trzeba skorzystać z profesjonalnej bariery zabezpieczającej. Zagwarantuje to, iż chwasty nie zbliżą się do szczęśliwie bronionego miejsca. Bronić się można także korzystając z „usługi ogrodnicze Poznań”, poprzez to chwasty nie zakorzenią się w ogrodzie.

Są to zaledwie niektóre z pomysłów jakie można zastosować przy planowaniu małego ogrodu. Idee pokazane powyżej mogą być użyte do stworzenia doskonałego otoczenia dla małych terenów. Przy projektowaniu można szukać kompetentnej pomocy dla lepszych efektów pracy.